Prezentacija apie VU svetainę

Praeitą penktadienį teko daryt pranešimą daliai VU CR darbuotojų apie mūsų svetainės problemas ir tvarkymą. Pusantros dienos pasikankinęs, pagaminau šiokią tokią prezentaciją, kurią su Vlado pagalba dar „išlaižiau“. Galutinis variantas — čia.

Bijojau, kad pačiame seminare sugaišiu apie valandą, tačiau susisukau labai greitai, kiekvienai skaidrei skirdamas apie minutę. :) Tiesa, jau susilaukiau už tokį skubėjimą kritikos, kaip ir už pernelyg techninį prezentacijos turinį (viena mergina siaubo kupinom akim pabėgo po pirmų kelių skaidrių :D) ir tą faktą, kad nieko neparodžiau „gyvai“…

Ką manote?

5 komentarai apie “Prezentacija apie VU svetainę

  1. Ačiū, kad pasidalinai. Galima bus naudoti kaip pagrindą panašioms prezentacijoms jei prireiktų.

    Iš kitos pusės, ar negalima automatizuoti to, kad prieš saugant HTML (arba po paste’inimo) „HTML Tidy” ar „Clean up MS Word” operacijos būtų atliktos automatiškai?

  2. Daug gerų ir svarbių minčių šioje pamokėlėje, bet dėl PDFnow! siūlymo abejoju, įdomu sulaukti diskusijos, įvairių argumentų. Mano galva, PDF internete pernelyg išplitęs, gal vienintelė jo paskirtis tiktai perkelti atvaizdus senų dokumentų, kurie surašyti dar ne kompiuteriu.

  3. PDFNow! (tiksliau PDFWriter) šiaip nėra labai geras daiktas, nes sugadina lietuviškų raidžių accessibility. Tačiau pats formatas visokiems popieriams manau yra visai geras.

  4. Kažin ar Tidy paverstų HTML kodą prasminiu (semantiniu). Spėju, kad būtent šitas WYSIWYG privalumas – priimti iš Word medžiagą Ctrl-A,C,V būdu ne matomo TXT, o HTML kodo pavidalu – ir yra esminė priežastis, verčianti tekstą keisti atvaizdu. Juk jei jame būtų vien rašto sandaros žymos (tags), tai svetainės CSS aprašas lengvai perteiktų tą raštą WWW dailidės nustatyta išvaizda, nereiktų įkalbinėti visų rašančių laikytis vienodo braižo.

  5. Nenaudoju jokio ofiso, kažin ar naujesnių Word atmainų (versijų) HTML kodas nėra švaresnis? Įdomu tuo požiūriu palyginti ir OOffice, Abiword, kitus raštininkus. Juk žengiama link ODF, OpenXML – vis plačiau turėtų būti palaikomas XML. Internete gi net SVG grafika yra XML teksto pavidalu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *