Geros turinio valdymo sistemos paieškos

Iki šiol ilgą laiką maniau, kad štai vieną dieną sėsiu ir pradėsiu perdarinėti Scarga CMS, ant kurios sukasi VU svetainė, beveik nuo nulio. Maniau, kad tiesiog nerasčiau sistemos, kuri atitiktų mano reikalavimus. Tačiau neseniai visai netyčia pamačiau, kad visgi tai yra pakankamai realu. Taigi, kadangi rytoj važiuoju į nediduką pasitarimą, kurio tema būtų maždaug „Tolesnės VU svetainės perspektyvos ir raida“, pagalvojau, gal kas turite patirties su viena ar kita TVS ir galite kažką rekomenduoti, kas daugmaž atitiktų štai tokius kriterijus:

 • TVS turi būti atviro kodo ir nemokama;
 • Turi veikti su PHP bei leisti naudoti Oracle DB;
 • Svetainės dizainą turi būti įmanoma neribotai keisti, nelendant į pačios TVS logiką ir pradinius tekstus;
 • Turi būti vizualinis redaktorius;
 • Turi būti išvedamas validus XHTML kodas;
 • TVS turi suteikti priemones kurti ir tvarkyti skirtingų lygių naudotojų paskyras;
 • Naudotojų teises turi būti įmanoma redaguoti kiekvienam turinio elementui nepriklausomai, pvz., redaktoriai turi savo sritis, už kurias jie atsakingi, o į svetimas jiems lįsti nereikia;
 • Taip pat reikalingos priemonės tvarkyti svetainės skirtingus variantus skirtingomis kalbomis;
 • Būtina galimybė patogiai įkelti failus bei kurti į juos nuorodas;
 • Svetainė turi būti pajėgi aptarnauti daugybę lankytojų vienu metu (t.y., per daug neapkrauti serverio resursų);
 • Turi būti įmanoma kurti tokių tipų turinį:
  • paprastą tekstą;
  • naujienas (su sutrumpintu naujienos tekstu sąraše bei nuotrauka šalia įrašo);
  • galeriją;
  • pageidautina turėti galimybę kurti ir dinaminio turinio blokus (pvz., įterpti PHP kodą ar pan.).

Mano atrasta TVS vadinasi „CMS Made Simple“. Išskyrus tai, kad nepalaiko daugiakalbių svetainių, ji yra beveik tobula. Per gana neilgą laiką pakūriau su ja testinę svetainę, įjungiau joje „gražius“ adresus („a/b/c/d/“ tipo), praktiškai „aprengiau“ ją dabartiniu www.vu.lt rūbu (čia reiktų pastebėti, mano nuomone, didelį pliusą – naudojamą SMARTY šablonų varikliuką), išmokau pridėti joje turinį, ir net priverčiau ją dirbti su Oracle (tiesa, kol kas nesugebu kurti naujų puslapių :D).

Tačiau vis dėlto sumaniau pasiklausti – gal kas turės apie ją argumentuotų neigiamų atsiliepimų, o gal tiesiog patars pabandyti kažką kito, tiek pat galingo? Beje, pastebėsiu, jog ne visi išvardinti reikalavimai yra vienodai svarbūs, kai kuriuos iš bėdos galima ir ignoruoti.

Taigi, laukiu! ;)

10 komentarų apie “Geros turinio valdymo sistemos paieškos

 1. Apžiūrėjau „CMS Made Simple“. Gaila, kad ten buvo viskas vokiškai.
  Aš pats, gal kokius 3 metus kūriau „super turinio valdymo sistemą“. Bet galiausiai supratau, kad vienam daryti tokius dalykus yra per daug. Todėl nusprendžiau prisijungti prie Drupal kūrimo ir savo idėjas realizuoti butent Drupal projekte, įvairių modulių pavidalu.
  Realiai naudoti Drupal mane paskatino ubuntu.com apsisprendimas pasirinkti būtent šią sistemą. Taip pat Drupal turi labai stiprų „comunity“, kas parodo, kad verta investuoti į šią sistemą.
  Iš to kiek naudoju Drupal, pastebėjau, kad ji nėra labai tobula, tačiau yra labai lanksti, todėl pasitelkus šiek tiek programavimo, galima pasiekti labai daug.
  Iš tavo išvardintų reikalavimų atitinka visi, išskyrus validus XHTML, kadangi drupal nelabai kontroliuoja kaks turinys yra ivedamas, tai validus XHTML priklauso tik nuo pačių svetainės turinio kūrėjų.

 2. Jei ką, žinok, kad CMSMS sąsajos kalbą galima perjungti. Yra ir lietuviškas vertimas. :) Turbūt prieš tave testinėj svetainėj koks vokietis lankėsi ir kalbą perjungė…

 3. Naudoju šią CMS jau berods porą metų ir esu praktiškai ją įsimylėjęs :) Šiaip vienintelis DIDELIS trūkumas yra padoraus e-komercijos modulio nebuvimas, visa kita išsprendžiama gan paprastai, ypač jei PHP išmanai (ar neišmanau).

  O dėl kalbų, tai yra du variantai: naudoti daugiakalbę modifikaciją, kuri deja atsilieka per porą versijų nuo originalios, be to kyla suderinamumo su moduliais problemų. Arba galima tiesiog sukurti tokį svetainės medį:
  1. LT
  1.1. Apie mus
  1.2. Produktai
  1.2.1 Pirmas produktas
  1.2.2 Antras produktas
  1.3. Kontaktai
  2. EN
  2.1 About us
  2.2. Products
  2.2.1 First product
  2.2.2 Second product
  2.3. Contacts
  ir t.t. (taip kalbų kaičius bus neribotas)

  Tada meniu kodas atrodys taip {menu start_level=”2″} – viskas! Tiesa, kai kas sako, kad tokios sistemos trūkumas, kad reikia kiekvieną puslapį kurti kiekvienai kalbai iš naujo. Aš tai laikau privalumu, es galbūt pavyzdžiui lietuviškai kažkokio puslapio noriu, o angliškai ne.

  Na, vienu žodžiu, jei kada kur užstringsi, rašyk kpocius gmail com arba skype kpocius

 4. Velnias, prisiminiau dar vieną svarbų dalyką. Reikia galimybės kurti/redaguoti/keisti naudotojų teises atskiruose turinio elementuose. Pvz., vienam redaktoriui suteikti teises puslapiui A, o kitam redaktoriui – teises puslapiui B.

 5. Ar tikrai svarbu teises skirstyti pagal turinį? Ar ne svarbiau ir ar neužtektų pagal rašytojų vaidmenį ir pasitikėjimą? Juolab, kad turinys gali dažnai keistis. Pvz. teisė keisti tiktai savo rašinius, keisti jų būklę tik nuo juodraščio iki paruošto skelbimui; dizainerio teisės keisti tik css ir html ruošinius; redaktoriaus teisė skelbti įteiktus kitų rašinius, keisti meniu, kategorijas, pan.

 6. Pagal turinį – reiškia pagal puslapius, o ne pagal patį tekstą. Pvz., teisė kurti naujus rašinius turi būti suteikta tik tam tikrose svetainės atšakose, o ne globaliai. Kaip žinia, netvarkos pas mus ir taip pakanka. ;)

 7. CMSMS tikrai gera turinio valdymo sistema :) Teko pačiam naudoti, nusivilti dar neteko. Na nepatinka tik, kad dizainą reikia online režimu mauti „/ Dar yra labai paprasta turinio valdymo sistema CMSimple, išdėstymas gali būti bet koks ;) Bet ji skirta paprastam tinklapiui…

 8. Šiaip tai geriausia turinio valdymo sistema yra Plone. Ką tik ją įsidiegiau ir turiu pripažinti, kad ji tikrai labai išvaizdi ir patogi. Aišku nežinau kaip ir kas ten valdosi, tačiau pirmas įspūdis tikrai geras.

  Beje naudodamas Ubuntu plone įsidiegiau per 1 minutę: sudo apt-get install plone-site
  Tada adreso eilutėje surenki: localhost:8081/manage
  Prie mygtuko „Add“ pasirenki Plone site ir viskas. Siūlau išsibandyti.

 9. Dar neišsprendžiau, iki šiol su senąja TVS sėdim. CMSMS kiek smuko mano akyse, darant su ja kitą svetainę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *