Print 2.0??????

Pas nežinau.lt radau nuorodą į straipsnį apie naują HP iniciatyvą, pavadintą „Print 2.0“. Labas rytas!!! Jie gal iš mėnulio iškritę, ar šiaip atsilikę nuo pasaulio?

vu.lt versija spausdinimui Pasididžiuosiu tuo pačiu, kuo didžiuojuosi visada. Atsiverskite bet kurį vu.lt puslapį ir tiesiog jį atsispausdinkite. Nesuprantu, kaip apskritai sveikam žmogui, žinančiam apie web technologijas, gali šauti tokia mintis, kad spausdinimui reikia atskiro įskiepio arba atskiro tinklalapio?! Dar suprantu, jei tai daro pradedantis web dizaineris. Bet kaip tai gali šauti tokiai korporacijai, kaip HP?! Jie gal visi drignių apsiėdė? Man trūksta žodžių!

Štai citata iš aprašo:

While every PC Web browser already has print functionality built in, the Movable Type plug-in will allow users to pick and choose what they print, excluding sidebars, Web ads, comments, and other clutter if they so choose, said Antonio Rodriguez, the former chief executive of Tabblo, in an interview.

Na kągi, apsiimsiu truputį visus apšviesti šia tema.

Sveiki atvykę į XXI amžių! Jame, be galo pažangios technologijos, vadinamos CSS, dėka, galite valdyti ne tik tai, kaip jūsų žiniatinklio svetainė atrodys kompiuterio ekrane, bet ir kaip ji bus atspausdinta, kaip matysis mažučiame mobilaus telefono ekranėlyje, didžiuliame ekrane, rodant pateiktį, ir net kaip ji bus skaitoma balsu ar išvedama Brailio terminale. Tai daroma, į tinklalapio <head> dalį įterpiant nuorodą į specialų stiliaus aprašo failą. Pavyzdžiui, tokią: <head>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="/css/vuprint.css" media="print" />
</head>

Į taip nurodytą spausdinimui skirtą css failą iš esmės pakanka surašyti labai paprastus dalykus. Tereikia nurodyti, kad visokie meniu, reklamos ir kiti dalykai, aktualūs tik tada, kai gali juos „klikinti“, yra nematomi, o pagrindinis tinklalapio turinys yra ne N vienetų, bet 100 procentų pločio. Taip pat dar galima panaikinti visokius įmantrius elementų pozicionavimus bei verta įsitikinti, kad tinklalapis gerai atrodys, atspausdinus jį be foninių paveiksliukų ir spalvų (taip numatyta daugelyje naršyklių). Viskas. Štai pavyzdys. Mano giliu įsitikinimu, kiekvienos žiniatinklio svetainės administratorius turėtų pasirūpinti šia svarbia smulkmena. Ir kam reikia to „Print 2.0“? Ar tam, kad nespausdinti komentarų, kai nenori? Na vėlgi, galiu priminti, kad praktiškai visose naršyklėse egzistuoja galimybė spausdinti tik pažymėtą tekstą. Taigi, tereikia pažymėt straipsnį. Arba galima pridėt galimybę svetainėje paslėpti komentarus. Vėlgi, tam tikrai nereikia kažkokio spausdinimo du nulis. Reikia tik noro iš svetainės administratoriaus (arba jo boso ;)).

Turiu pasiūlymą HP beigi šiaip visų svetainių webmasteriams. Chebra, naudokitės tuo, kas jau yra, ir nekurkite papildomų standartų ten, kur viskas ir taip standartizuota, ką?.. Tu gali! ;)

9 komentarai apie “Print 2.0??????

 1. Deja, retas 6V dailidė žino apie CSS media type. O jų daug ir labai naudingų. Antai media=projection būdu galima prikurti puikių lengvų skaidrių, dažnai apsieiti be Power Point.

 2. Man atrodo nesupratai esmės – nėra jie tokie durni ir supranta kam CSS reikalingas. Šiuo atveju kalba eina apie sistemą kur vartotojas pats (ne admin) galės pasirinkti kuriuos puslapio elementus nori spausdinti, o kurių ne.

  Na, kad ir tavo pateiktame pavyzdyje: gal aš nenoriu spausdint nuotraukos – vienas mygtuko paspaudimas ir jos nebėra.

 3. Dėl šito tu teisus. Tačiau mano nuomone, gerai numatyti defoltai daugumai ir taip tiks. Bėda būtent tame, kad dauguma webmasterių jų paprasčiausiai nenumato, palikdami norinčius atsispausdinti tinklalapį visiškame užribyje.

 4. Taip, HP tyčia išradinėja ratą, naudojasi tuo, kad dauguma tinklapių dar neturi css media=print. Jei autorius iš tikrųjų pasirūpintų savo skaitytoju, šiam neliktų ko nervintis – juk niekas neįsigeidžia palikti nematomu jam nepatikusį portretą, spausdindamas kokį nors dokumentą.doc? Pažiūrėkit į http://www.hp.lt – jie nė neketina įtaisyti media=print, jie kelia revoliuciją Print 2.0.

 5. Nesuprantu iš kur toks pasipiktinimas. Visiškai pritariu HP. Labai gerai, kad kas nors, ką nors kuria. Jei tau to dalyko nereikia, nenaudok.
  Taip pat nesuprantu prie ko čia tie dalykai, kad atspausdintos svetainės išvaizdą galima valdyti valdyti CSS pagalba. Tarkim naršau internete ir pamatau įdomų straipsnį, kurį noriua atspausdinti, o tos svetainės autorius nėra sukūręs atskiro svetainės stiliaus spausdinimui. Taip pat staipsnyje yra įdėta visokių paveiksliukų, kurių man nereikia. Tai tokiu atveju HP sukurtas įrankis būtų labai naudingas.
  Ir ko gero vieną kartą panaudojęs tokį įrankį, toliau net nesukčiau sau galvos, ar svetainė atspausdinus atrodys gerai, ar blogai, tiesiog naudosiu tą įrankį ir gausiu tai ko noriu.

  Manau, kad nauji dalykai visada yra sveikintini, o tai ar jie bus naudingi ir ar prigis parodys laikas.

 6. Bėda tik ta, kad tą įrankį turėtų integruoti pats svetainės administratorius. Kitaip tariant, jei tu ateisi į bet kokią svetainę, kuri bet kaip spausdinasi, tau tas įrankis nepadės, nebent tos svetainės adminas bus jį joje įdiegęs. Ir ką gauname? Ogi tai, kad jau egzistuojančius standartus bandoma išstumti į šoną, net nepabandžius jais pasinaudoti. Svetainės administratorius tingės daryti spausdintuvui skirtą CSS, bet netingės įterpti Print 2.0 mygtuko. Nemanau, jog toks požiūris sveikintinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *