„Gutsy Gibbon“

Rytoj išeina „Ubuntu“ 7.10 laida, kitaip dar vadinama „Gutsy Gibbon“. Aš nekantraudamas užvakar ją jau įsidiegiau, tad manau, jog tikrai galiu visiems patarti bent dėl vienos smulkmenos.

Išjunkite „Xgl“!

Nors, kita vertus, jei jums veikia, tai galite jį pasilikti – „Ubuntu“ net padarė paprastą ir mielą efektų nuostatų dialogą, kuriame galima pasirinkti, ar nenorite langų tvarkyklės efektų, ar jų norite šiek tiek, ar norite daug. Antrasis (vidurinis) variantas teoriškai yra netgi visai malonus akiai, deja, su mano „Radeon 9200“ jis „stabdo“, tad aš pasirinkau pirmąjį variantą.

Tačiau, kelis kartus tą patį vakarą nulūžus „Xgl“, nusprendžiau, jog reikia ir šitą gėrį išjungti. O tai (konkrečiam vienam naudotojui) daroma visai paprastai, pasinaudojant terminalu:
mkdir -p ~/.config/xserver-xgl/ && touch ~/.config/xserver-xgl/disable.

Įvykdžius šias dvi komandas ir perleidus X sesiją, su „Gutsy“ jau galima gyventi. ;)

10 komentarų apie “„Gutsy Gibbon“

  1. Kiek panašiai ten gėrio megabaitais parėjo? Aš va kažkaip galvoju, kad palauksiu savaitgalio, kai servai truputi mažiau bus apkrauti nuo siuntikų ;)

  2. Gėrio, atrodo apie gigą buvo. Gali gi padaryt apt-get -u dist-upgrade, ir pamatysi, kiek siūlo parsiųst gėrio. O tada jau galvosi, ar čia pasinaudot pasiūlymu, ar ne… :)

  3. Prieš savaitę susimečiau 7.10 ir spec. efektus net įsijungiau – man jų nereikia visiškai, bet šiaip įdomu buvo. Stabdyti nestabdo ir veikia stabiliai ;) Šiaip didelis žingsnis į priekį lyginant su Feisty.

  4. XGL grožybės labai priklausomos nuo vaizdo kortos. Pas mane yra integruota Intel vaizdo korta, tai tie efektai sukasi kuo puikiausiai. Beje, Compiz, Beryl ir dabar jau Compiz Fussion naudoju jau kokius metus laiko.
    Tie efektai ne tik gražiai atrodo, bet ir labai patogūs. Ypatingai esu prisirišęs prie Kiba-dock, Ring Switcher ir dar tokio dalyko kur nuvedus pelę į viršutinį kampą išdėsto visus langus ant ekrano.

  5. Atgalinis pranešimas: Blogorama #225 : nežinau.lt
  6. O man kaip Beryl veikė taip ir Compiz Fusion veikia be jokių stabdžių ir lūžimų. Intelio kortas ant pjedestalo!

  7. Susidėjau Gutsy kai išėjo Tribe 5 ir su Inteliu jokiu problemu, skrieja pasiutusiai. Ijungiau viską ką galėjau pabandymui :)

  8. kiek as supratau: xgl yra skirtas tik ATI kortoms, taigi jis nereikalingas tiem kas turit nvidia ir nebus reikalingas kai bus isleisti naujausi 8.42 ATI driveriai propietary…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *