BLOGin įspūdžiai

Aš BLOGin konferencijojeLabas vakaras,
aš žinau, kad nauji rašiniai pas mane pasirodo rečiau, negu dauguma spaudos leidinių kioskuose. :D Ką padarysi. Galbūt tai galima laikyti mano „rašymo stiliumi“ ar panašiai. Vis dėlto, labai noriu ir tikiuosi tai pakeisti.

Bet ne šiandien. Nes sėdimoji svyla dėl nepadarytų darbų. Nes mano šūdmaliavimo apimtys pastaruoju metu išsikerojo iki neregėtų apimčių. Jei kas žinote receptą, kaip išmokti planuotis laiką ir laikytis plano, kviečiu pasisakyti el. paštu ar kaip nors kitaip.

Tačiau šiandien tiesiog privalau kažką parašyti. Iš tikrųjų tai jau vakar privalėjau. O jei būčiau tikrai tikras blogeris, būčiau tai daręs užvakar. Gi visą penktadienį buvau BLOGin’e!!! Beje, nuotrauka šone yra būtent iš ten, o jos autorystė priklauso Aurelijui (mano kvailos šypsenos autorystė visgi priklauso man).

Aišku, menka naujiena, bet visgi gal reikia ir „oficialiai“ savo nuomonę pareikšti. Taigi:

 1. Pats svarbiausias dalykas. Organizatoriai – šaunuoliai. Nesu Arnoldo, kaip asmenybės, fanas (reikės peržiūrėti šią nuostatą), bet už taip puikai suorganizuotą dalyką lenkiu prieš jį galvą. Abiems su Artūru (nežinau, kur turėtų vesti saitas) reiškiu kuo didžiausią pagarbą ir padėką. Iš organizacinės pusės, bent man, nieko netrūko (nebent, kaip jau parašiau kažkieno komentaruose, juodo markerio prisistatymui ant kortelės, bet tai – absoliuti smulkmena). Penktadienio vakarą jaučiausi maloniai išsekęs.
 2. Džiugo pranešimas tikrai patiko. Nors buvo sunku susikaupus klausytis pranešėjų (bent jau pradžioje), tai, ką išgirdau iš jo kalbos, privertė susimąstyti. Iki šiol dažnai stengdavausi iki tobulumo „nupoliruoti“ savo rašinius čia. Todėl dabar turiu (net) aštuonis juodraščius, dalis kurių jau seniai spėjo prarasti bet kokį aktualumą. Tuo tarpu Džiugas pataria, užuot rašinyje siekus pateikti visus faktus visais aspektais, vystyti diskusiją komentaruose. Matau tame net trejopą naudą – pirma, pajunti, jog kažkas tave skaito, antra, sugaišti mažiau laiko ir trečia – galbūt net tampi labiau lankomas. Taigi, nuo šiol pasistengsiu vadovautis Džiugo patarimu. :)
 3. Irena Smetonienė. Nors buvo akimirkų, kai ji skambėjo lyg kokia lietuvių kalbos mokytoja ar Lietuvos Radijo diktorė, jos pranešimas man patiko. Galbūt dėl to, kad pats esu visomis keturiomis už taisyklingą lietuvių kalbą. Tačiau ne tik – patiko drąsūs pavyzdžiai, pateikti jos skaidrėse ir tai, kaip ji pati laikėsi toje tribūnoje. Norėjau su ja pasisveikinti per pertraukėlę, tačiau ji kažkur dingo. Ką padarysi… :)
 4. Andrius Kleiva. Na, šis vyrukas nerealus. Vunderkindas. Galėčiau pilną pastraipą epitetų apie jį parašyti, o gal ir daugiau. :D (Tikiuosi, jis nepradės riesti nosies nuo visų jam skiriamų pagyrų, nes būtų gaila…) Manau, tikrai ne kiekvienas suaugęs žmogus mąsto taip blaiviai, kaip Andrius. O apie patį jo pasirodymą nesugalvočiau tikslesnių žodžių už pbg frazę: prezentacija apie nieką ir apie viską, bet aš būdamas dvylikos metų turbūt nugriūčiau scenoje.
 5. Likę pranešėjai neįsiminė taip gerai, nesudomino, arba nepatiko. Trumpai apie nepatikusius. Pirmiausia paminėsiu, kad man apskritai nepatinka reklaminiai pranešimai/prisistatymai. Nesu prieš socialinę reklamą, bet kai į bloginančių įmonių diskusiją pakviečiamas nebloginančios „Omnitel“ atstovas (beje, jo net programoje nėra) ir jam užduodami kitokie klausimai, negu visiems, tai atrodo keistokai. Toliau: „Gauminos“ atstovo strykčiojimai ir šūkaliojimai scenoje man sukėlė natūralią atmetimo reakciją, kaip ir pernykštis „Pravdos“ vyruko pristatymas, nekalbant jau apie tai, kad tokią pačią reakciją man sukelia mintys apie bloginimą už pinigus (tiksliau dėl pinigų). „MySpace“ atstovai atrodė visiškai nepasiruošę savo prisistatymui. Dar buvo „AdNet“ atstovas, kuris kažką kalbėjo apie reklamą bloguose. Įsiminiau tik tiek, kad net galimybę naudotis jų sistema, kiek supratau, sprendžia „pimpalų matuoklių“ parodymai. Gal ir logiška, bet nesužavėjo…
 6. Maistas per pietų pertrauką buvo tikrai skanus. Pastaruoju metu ėmiau dažniau valgyti žuvį, ir ta, kurią valgiau konferencijoje, labai patiko. Kavos irgi nepritrūko, nebent sausainių prie jos (nes labai skanūs buvo :D).
 7. Pagaliau antrą kartą apsilankiau „Funky Munky“. Na, muzika buvo per daug triukšminga, tad šiek tiek užkimau. Užtat susipažinau su Egle iš komfako. Faina mergaitė. :)
 8. Ten, kur sėdėjau, man iš dešinės buvo septyni žmones su „Apple“ laptopais ir vienas su „Apple“ logotipu užklijuotu ant paprasto laptopo. Sektantai. :D
 9. Dar džiaugiuosi šeštadieniu. Sudalyvavau nedideliame, bet labai smagiame, devynių žmonių afterpartyje.

Tiek. Tikiuosi netrukus atnaujinti ne tik „WordPress“, bet ir dažnesnį bloginimą, tačiau nenustebkite, jei tai neįvyks – juk ne veltui mane darbe sraigium vadina. :D

11 komentarų apie “BLOGin įspūdžiai

 1. Pirma nors kiek dalykiškesnė blogio atlaidų apžvalga. Ir vis dėlto, pamėginkim apibendrinti — tai kas gi ten buvo naudingo? Jei ne naujo, tai bent svarbaus? Vien eilinis patuščiažodžiavimasm pakilus pagražbyliavimas? Apsimetėt nepastebį problemos — blogosferą, net lietuviška vikipediją užplūdusio pyjaro? Ką reiškia įkyrus raginimas rašyti profesionaliai — tik žurnmalistų sąjungos nariams ar ir sudarius su jais sutartis? ;)

  Būtų gražiau, kad dienoraščius rašytų ir aptarinėtų mėgėjai. Ir asmeniškai, ne tarnybiškai ir ne anonimiškai. O dėl paruošimo, subrandinimo — Džiugui galima pritarti tik iš dalies: nesistengti iškart parašyti plačiai, giliai ir visapusiškai. Bet svarstymų vaisius turėtų būti glaustas ir naudingas rašinys.

  Kitaip tai tuščias laiko švaistymas, geriau kokiu darbu užsiimti. Kaip kad nusprendė Andrius

 2. Tikrai ne pirma, Vladai. Tikrai ne. :)

  Dėl kažko naujo ir svarbaus – kas man pateko į šią kategoriją, aš parašiau. Mažų mažiausiai tai būtų Džiugo pranešimas ir Andrius, kaip pranešėjas.

  Dėl „pyjaro“ – konkretizuok, ką taip vadini. O rašymas profesionaliai, mano galva, reikštų rašymą, kuris duoda pelną (t.y., pakankamai reguliarų ir pakankamai įdomų). Žurnalistų sąjunga telieka nuošaly. Aišku, pelną duoda ir parduodami straipsniai, bet nemanau, jog tinklaraštis, juos parduodantis, ilgai išliktų gerbiamas ir patikimas. O kai tai dingtų, nebeliktų ir straipsnių pirkėjų.

  Tavo mintis apie rašinį – svarstymų vaisių man patiko. Reikės galbūt ja pasinaudoti, jei sugebėsiu prieš tai pasinaudoti Džiugo mintimi. :)

 3. Žinai, nepažįstu aš tų draugų… :D
  Nėr kada blogint. Mokslai, mergaitė, pats supranti… :)

 4. „…ir vienas su „Apple“ logotipu užklijuotu ant paprasto laptopo.”

  Spėju ten buvau aš :)) . Ant mano Lenovo centre užklijuotas obuolys (buvo pridėta „lipūškė” prie iPod nano) kaip bajeris. Dažnai mieste sėdint žmonės pastebi, kad kažkas ne taip. Gana keista firma Apple Lenovo :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *