Pranešimai iš konferencijos, I dalis

Turiu šiek tiek įspūdžių iš konfos :)

Pradėsiu nuo vėliausio įspūdžio: šaldytuve sugebėjau užšaldyti savo nusipirktas kanadietiško alaus skardines. Ką tik vieną atsikimšęs, radau joje daug daug sniego ir dar daugiau putų (nes jos netilpo :D). Tad nulėkiau ką tik iki savo kambario ir ištraukiau „skystąjį turtą“ iš šaldytuvo.

Be to šiandien paaiškėjo, kad kelią tarp Vistlerio ir Vankuverio užgriuvo didelės uolos. Problemos sprendimo ieškoma „Mozillos“ buge Nr. 448604, tačiau iš esmės jis jau aiškus – į Vankuverį važiuosime žymiai anksčiau, negu planavome (mano atveju tai – pusė penkių ryto vietoje pusės pirmos dienos).

Dabar apie pranešimus…

Konferenciją pradėjusiame vakarykščiame pranešime pranešėjai papasakojo, kaip atsirado ir vystėsi bei kas yra „Mozilla ir „Firefox“, pasidžiaugė dešimties metų pasiekimais ir prisiminė, kad dar daug ką galima ir reikia nuveikti. Antrajame buvo pasakojama apie žiniatinklio naršyklių sąsajos evoliuciją per pastaruosius 28-erius metus. Pasirodo, labai nedaug pasikeitė per tą laiką. Tikrai nedaug. Todėl buvo kalbama ir apie naujoves, kurios galbūt galėtų būti įgyvendintos. Viena iš tokių minčių – kad naršyklė galėtų tapti beveik nematoma, darniai įsilieti į atvertos svetainės dizainą. Buvo parodyta keletas eskizų, kaip tai galėtų atrodyti, bet man liko nevisai aišku, kaip tai būtų realizuota… Turiu pripažinti, jog kai kurios pristatytos idėjos mane truputį gąsdina. Matyt, esu per daug konservatyvus… :)

Trečioji sesija, kurioje dalyvavau, buvo apie „Firefox 3“ lokalizavimą – kaip jis vyko, kas buvo blogai, kas gerai, ir panašiai. Tarp kitų dažnų problemų buvo paminėta tokia, kad daugumai lokalizuotojų komandų buvo sunku rasti „Mac‘ų“ šio produkto testavimui. Savotiškai keista tai girdėti, kai bene didžioji dalis konferencijos dalyvių kompiuterių yra su obuoliu ant nugarėlės.

Kita sesija – apie lokalizavimo įrankius. Iš principo tai man jie nereikalingi, nes kasdienius atnaujinimus kuo puikiausiai padarau vim’u. Kita vertus, kitose komandose yra gana daug lokalizuotojų, kurie nėra tokie kompiuterastai, kaip aš, tad jiems visa tai (vertimas per žiniatinklį ir kitokie palengvinimai) tikrai padės.

Paskutinė vakarykštė sesija bent man pasirodė įdomiausia ir galbūt naudingiausia. Jos planas buvo paprastas – vaikinukas iš „Mozilla Italia“ ketino papasakoti, su kokiomis problemomis susiduria Italų „Firefox“ naudotojai bei kaip jas sprendžia. Tačiau vietoje paprasto pranešimo gavosi gana didelė diskusija tarp sesijos dalyvių, o pats Iacopo didžiąją laiko dalį buvo priverstas tiesiog stovėti. :) Diskusija nenuėjo perniek – jos metu buvo išgryninta keletas minčių, kaip supaprastinti naudotojų gyvenimą. Manau, dalis jų tikrai bus įgyvendinta.

Vakare visi pasiskirstėm į keletą grupelių ir ėjome į skirtingus restoranus vakarieniauti. Buvo skanu, buvo sotu. :)

Pirmasis šiandienos pranešimas, kaip ir vakarykštis, buvo skiriamas visiems (nes paprastai čia vienu metu kokie 5-7 skirtingi pranešimai skirtingose salėse vyksta). Jame buvo pasakojama apie artimiausius „Firefox ir kitų „Mozilla“ projektų (naršyklės mobiliems įtaisams bei „Mozilla Labs“ projekto) planus bei dabartinę būseną.

Antrojoje sesijoje kalbėjome apie „Thunderbird“ planus ir lokalizavimą. Ar žinote, jog trečioji šios programos laida turės įtaisytą kalendorių (joje bus integruotas „Lightning“ įskiepis)?

Vėliau nuėjau paklausyti pasakojimo apie tai, kaipgi „Mozilla“ skinasi kelią Europoje. Sužinojau gana įdomių dalykų apie tai, tame tarpe ir apie mūsų kaimynines valstybes. Reiktų kada (jei neužmiršiu) apie tai plačiau parašyti (dabar labai miego noriu).

Ketvirtojoje sesijoje buvo pasakojama, kokie pasikeitimai laukiami lokalizuotų „Mozilla“ produktų kompiliavimo procese bei kuo jis šiuo metu yra blogas. Na, šitai nelabai aktualu naudotojams. Net ir man nelabai… :)

Penktojoje sesijoje mums dar šiek tiek papasakojo apie mobiliosios naršyklės projektą „Fennec“ bei kuo jos lokalizavimas bus ypatingas. Tiesą sakant, nieko tame labai netikėto nebuvo. Užtat pati naršyklė man tikrai simpatiška. :)

Paskutiniame pranešime keletas japonų pristatė kažką labai interaktyvaus, simpatiško ir susieto su „Firefox“ parsisiuntimų duomenimis – savotišką vizualizaciją su garsu. Bet ką tiksliau – sunku pasakyti. Prezentacija (jei kas norės gūglinti, ar pan.) vadinosi „Light of Firefox“.

Tiek šiandien, lūžtu jau. Labanakt!

3 komentarai apie “Pranešimai iš konferencijos, I dalis

  1. Neužsirašinėju. Tiesiog žiūriu į sesijų tvarkaraštį ir bandau atgaminti, ką kurioje sakė… :)

  2. „Vėliau nuėjau paklausyti pasakojimo apie tai, kaipgi „Mozilla“ skinasi kelią Europoje. Sužinojau gana įdomių dalykų apie tai, tame tarpe ir apie mūsų kaimynines valstybes. Reiktų kada (jei neužmiršiu) apie tai plačiau parašyti (dabar labai miego noriu).“ – primenu ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *