„Firefox“ ateitis ir ne tik

Vakar lietuviškame „Firefox“ forume sukūriau naują temą su apklausa: kokios numatytosios ieškyklės Jūsų nuomone turėtų būti pateikiamos su lietuviškomis „Mozillos“ programų versijomis. Kviečiu pasisakyti, nes priešingu atveju man ir vėl teks viską nuspręsti savarankiškai, ir tai negarantuoja, jog mano pasirinkimas bus optimalus, nes aš pats tą naršyklėje esantį paieškos laukelį naudoju praktiškai tik su „Google“.

Dabar galiu prisipažinti – tikiuosi, jog skambus šio įrašo pavadinimas pritrauks daugiau skaitytojų. :)

Taigi, o šiandien, versdamas Creative Commons“ paieškos sistemą, aptikau pagal CC licenciją platinamą „O’Reilly“ išleistą knygą, pavadintą „The Art of Community“. Knygos autorius – Jono Bacon, apie kurį iki šiol nieko nebuvau girdėjęs, tačiau pasirodo, tai yra žmogus, ant kurio pečių, tam tikra prasme, laikosi visa pasaulinė „Ubuntu“ bendruomenė. Taigi, manau, jog skaitalas tikrai bus vertingas ir tikiuosi rasti laiko jam perskaityti (tarp visų „Lost“ serijų nuo pat pradžios žiūrėjimo :D). Galbūt tai padarius, pagaliau pavyks atgaivinti tokias vos bekrutančias bendruomenes, kaip lietuvių AK (ir ne tik) lokalizuojų komanda bei suburti tokias bendruomenes, kaip „Mozillos“ programų ar „OpenOffice“ naudotojai. Be to, ir AKL‘ui kažkokia bendruomenės vadyba nepakenktų, nes aktyvius šios organizacijos narius turbūt galima būtų ant dviejų rankų pirštų suskaičiuoti…

9 komentarai apie “„Firefox“ ateitis ir ne tik

 1. Keistas pasirinkimas, nesitikėjau iš RQ tokių polinkių. Search.delfi.lt yra eilinė SEO SEM chaltūra, Obuolys.lt išvis bulvaras, kodėl tada ne One.lt, Olialia.lt, Sapnininkas.lt, Zmones24.lt? Geriau atitiktų šitokio mainstream kontingento paklausą.

  Aš tai Operos naršyklei prisiuvęs Freedictionary.biz, Wikiwix.com (veikia ir lietuviškai), dažnai praverčia Marsrutai.lt, LiKIT.lt/term/paies2kos_rezultatai.html? — yra ir lietuviškų rimtų dalykinių žinynų, t.t. bendros paskirties Online.lt.

 2. Hm, keista – kuo gi jis toks bulvariškas? Tiesą sakant, obuolį pasirinkau tik todėl, kad tai svetainė, kurioje Rasa skaito filmų atsiliepimus. Šiaip ar taip – būtent todėl ir darau apklausą, kad sužinočiau naudotojų nuomonę, ir nereiktų remtis vien savo šeima. :)

 3. Čia mano naudojami, kitų retai prisireikia.
  Google
  Vikipedia (LT)
  Wikipedia (EN)
  YouTube
  Imdb

  Nors kas bus pagal nutylėjimą, mažai rūpi, vis tiek susitvarkau, kaip man patogu :)

 4. Google
  Wikipedia
  Ubuntu Manpage search

  Naudoju anglišką ff, tad nelabai man tai ir aktualu :)

 5. Nežiūrėk visų Lost serijų. Sugaištas laikas. Viso labo gražiai nufilmuota muilianka. Jokios prasmės ten nėra, pabaigos ir išrišimo taip pat nėra ir nebus. Grynai mistifikacija žiūrovų akims prie reklamos prirakinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *