Policijos automobiliuose naudojama „Firefox“!

Vakar mane už KET pažeidimą sustabdė policijos patrulių ekipažas ir paskui gan ilgai pildė protokolą, tad spėjau apsižiūrėti, kaip gi visa tai daroma. Tiesą sakant, mane net nustebino to automobilio aprūpinimo lygis. Pvz., niekad nesitikėjau, kad jo bagažo skyriuje stovės spausdintuvas, kuriuo bus spausdinami automobilio salone esančiu kompiuteriu (tiesa, mačiau tik jo monitorių) paruošti dokumentai (protokolai, pasiaiškinimai ir pan.)

Kitas dalykas, kuris nustebino – tai, kad visi šie dokumentai yra pildomi naudojantis „Firefox“, ir dargi sulietuvinta! Turint omeny, kad pačiame kompiuteryje sukasi „Windows XP“, manau, būtų buvę gan logiška tikėtis, kad ir naršyklė bus „standartinė“ – IE. Bet matyt visgi Lietuvoje „Firefox“ jau tapo savotišku standartu. Džiugu! :)

Beje, pastebėjau ir porą dalykų, kurie visoje toje sistemoje yra neoptimizuoti…

Pirmas – tai, kad Policijos infosistemos tinklapiai yra platesni nei tie automobiliuose naudojami monitoriai, tad tuos tinklapius pareigūnams tenka nuolat stumdyti kairėn–dešinėn. Taip ir norėjosi pasiūlyti paspausti Ctrl ir minusą, kad pasikeistų tinklapio mastelis. Tik įtariu, kad tada šriftas taptų sunkiai įskaitomas…

Antras dalykas – tai, kad pareigūnai nemoka įvesti skaitmenų. Kadangi jų turima klaviatūra neturi skaitmenų srities, tai kaskart, norėdami įvesti skaitmenis, jie persijungia į amerikinį išdėstymą, o juos įvedę, persijungia atgal į lietuvišką. Akivaizdu, kad niekas jiems nepasakė apie trečiąjį lygį klaviatūroje… Gaila – galėtų gerokai sutaupyti laiko.

Trečias – norėdamas surašyti šabloninį protokolą, policininkas šabloninio teksto ieško… „Word“ faile! Tuo tarpu nepamirškime, kad pats pildymas vyksta naršyklėje. Ir kam to reikia?.. Ar ne būtų žymiai patogiau, jei šabloninį tekstą galima būtų mikliai išsirinkti pačioje informacinėje sistemoje?

Na ir galiausiai – nežinau, kodėl, bet visa ta procedūra man užtruko turbūt kokį pusvalandį. Turint omeny, kad buvau geranoriškas ir dėl nieko nesiginčijau, manau, jog ji galėtų užtrukti bent dvigubai trumpiau…

12 komentarų apie “Policijos automobiliuose naudojama „Firefox“!

 1. Ne mastelį mažint, o eilutes kelti pagal lango plotį. Jei dizaineriai gamina ne skystą (slankų), o popierinį (kartoninį) vaizdą, tai Operos „fit to width“ puikiai gelbėtų. O Lapė ar neturi tokio vaisto?

 2. Berods neturi, nors tikriausiai yra koks nors priedas, tai įgyvendinantis. Bet dar klausimas, ar su tuo slankumu nebūtų dar painiau – vienam kompe pareigūnas vienaip matytų, kitam kitaip… Netvarka! :)

 3. Ne visai į temą, bet kalbant apie klaviatūras ir jų lygius, teko matyt ne kartą, kaip panelės, baigusios VPU, nesinaudoja „Shift” klavišu. Jei reikia parašyti didžiąją raidę, jos įjungia „Caps Lock”, parašo tą vieną raidę, tada vėl išjungia.
  O dėl policijos ir FF, tai sveikintina. Atsimenu, teko susidurti su klientu, kuris teigė, kad jam sukurta programinė įranga, veikianti per naršyklę, normaliai veikia tik su Firefox.

 4. Gali būti. Tiesą sakant, gerokai nusivyliau vakar, nuvažiavęs į Policiją sužinoti Verdikto. Tuo pačiu metu, kaip ir aš, tam pačiam kabinete sėdėjo dar du pažeidėjai, pagauti toje pačioje sankryžoje už tą patį pažeidimą. Tai tik parodo, kuo pareigūnai mentai užsiima – užuot darę Vilnių saugesniu, sėdi pakampėj kaip vorai ir tyko žioplių…

 5. Ką pridariau – pravažiavau sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui. Gal 10 metrų iki to šviesoforo yra kitas, tad jei spusteli akseleratorių, važiuodamas per pirmąjį, automatiškai praleki ir antrąjį. Bet kadangi tai atskira sankryža, tai ir manevras skaitosi naujas. Vienu žodžiu, žino „pareigūnai“, kur bizniauti.

  O klaviatūrą reikia sutvarkyti, sutinku. Pats iki šiol ana naudojuos ir vis galvoju, kad reikėtų pataisyti… :) Neseniai va nusiunčiau papildymus „Linux“ ir kitose OS naudojamai X.org grafinei sistemai. Reikėtų ir Mac’ų „biznį“ atnaujinti… Tik va nėr kada.

 6. Tai jau kiba bus prie Operos ir baleto teatro ta sankryža, tiksliau prie Skalvijos. Klystu?

 7. Emn, nu, tie šviesoforai ten ne be reikalo sudėti. Pabandyk per time traffic pavažinėt ten.

  Dėl firefox – tai mane nustebinai, bet iš kitos pusės nuvylė. Jei sugebėjo ištraukti pinigėlių įrangai ir softui, tai kodėl neatrado pinigėlių to paties softo testavimui ant specializuotos įrangos.

  Mano vertinimu – tai totalus brokas. O dėl šablonų, esi teisus. Turėtų būti toje pačioje programinėje įrangoje įdiegti visi šablonai.

  Eee, o kodėl tau reikėjo važiuot į mentūrą verdikto sužinot? Jei su viskuo sutinki, paišo tau minimalią arba vidutinę baudą (o jei esi ne kartą prasižengęs – tai maksimalią) išrašo popieriuką ir sąskaitą, susimoki ir vsio. O dabar, čia iš vienos pusės lyg ir „vieno langelio principas” iš kitos „tas pats š…, koks buvo anksčiau, tik kitoj rankoj”.

 8. Aš važiavau gerokai įvakarojus, kai eismo faktiškai nebebuvo.

  O dėl verdikto – dabar gi nebeleidžia mentams išrašinėt verdiktų. Ar klystu?

 9. Turi puikų jumoro jausmą, RIMAI –
  kuris akivaizdus – net specialiai nejuokaujant: pakanka tik užrašyt, pačiam net gal ir nenujaučiant kaip juokinga!
  Dalykiškas Policijos raštingumo atvaizdavimas, jų specialiai nepajuokiant!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *