Lipdukai klaviatūrai

Turbūt esate matę lipdukų su lietuviškomis arba rusiškomis raidėmis kompiuterių parduotuvėse. Paprastai tai būna mažučiai skaidrūs skrituliukai, skirti klijavimui ant klaviatūros klavišų, greta ant jų jau esančio žymėjimo. Dar esu matęs skaidrių klavišo dydžio kvadratėlių su raidėmis, kurie man asmeniškai atrodė tikrai patikimesni.

Deja, jeigu jūsų naujojo kompiuterio klaviatūra yra ne šiaip amerikinė, bet norvegiška, daniška, suomiška ar kokia nors kita, tokių parduotuvėse parduodamų lipdukų jums nepakaks. Juo labiau jų nepakaks, jei naudojatės ĄŽERTY išdėstymu. Tokiais atvejais klaviatūros papildyti vien lietuviškomis raidėmis nepakanka – dažnai su norimu naudoti išdėstymu nesutampa ant klavišo jau atspausdintų skyrybos ženklų, o kartais ir kai kurių raidžių pozicijos.

Taigi, pristatau būtent tokiems atvejams pagamintus lipdukus. Nuo anksčiau minėtųjų jie skiriasi tuo, kad ne tik nėra skaidrūs, bet ir komplektuojami taip, kad jų užtektų (beveik) visiems klaviatūros klavišams. Lipdukai yra laminuoti, tad niekada nenusitrins, o jų dydis tinka daugumos kompiuterių klaviatūroms.

Lietuviški lipdukai

Šių lipdukų dydis – 11×12 mm, fonas – juodas, matinis, raidės baltos. Šiuo metu turiu tris skirtingus lietuviškų lipdukų rinkinius:

 • „Skaitmenų eilės“ išdėstymo klaviatūros lipdukai„Skaitmenų eilės“ išdėstymas (su nedideliais mano papildymais iš čia). Šį rinkinį sudaro 85 lipdukai, dengiantys visus ženklų srities klavišus ir visus lietuviškus pavadinimus turinčius valdymo klavišus. Šio rinkinio kaina – 6€;
 • Naujiena – turiu keletą vienetų „Skaitmenų eilės“ išdėstymo rinkinių su juodomis raidėmis baltame fone. Kaina – 6€;
 • „Skaitmenų eilės“ išdėstymo klaviatūros lipdukai – mažesnis rinkinysSumažintas „skaitmenų eilės“ rinkinys, kurį sudaro 14 lipdukų, dengiančių tik viršutinės eilės klavišus, kuriais įvedamos specifinės lietuviškos raidės, ir E klavišą, kurio trečiajame lygyje yra Euro ženklas. Šis rinkinys tinka amerikinei klaviatūrai, jeigu nenorite keisti valdymo klavišų pavadinimų. Premium kokybės rinkinio kaina – 4€, dviejų rinkinių – 6€;
 • LST 1582:2000 išdėstymo klaviatūros lipdukaiLST 1582:2000 išdėstymas (taip pat žinomas kaip standartinis arba „ĄŽERTY“, kartais – kaip „Palemonas“, o išdėstymo svetainėje dargi pristatomas ir kaip „nacionalinė vertybė“). Šį rinkinį sudaro 84 lipdukai, dengiantys visus ženklų srities klavišus ir visus lietuviškus pavadinimus turinčius valdymo klavišus. Šio Premium kokybės rinkinio kaina – 7€.

Kaip įsigyti?

Tiesiogiai iš rankų lipdukus galite įsigyti Vilniuje. Kainos nurodytos aukščiau. Perkantiems didesnį kiekį, darau nuolaidas. Galiu juos išsiųsti ir į kitus miestus ar šalis, tačiau tokiu atveju turėsite sumokėti papildomai. Siuntimo kainos:

 • į Lietuvą:
  • neregistruotu laišku – 0,80€;
  • registruotu laišku – 1,50€;
  • į DPD, „LP Express“ arba „Omniva“ paštomatą  – 2,30€;
 • į užsienį:
  • neregistruotu laišku – 1,20€;
  • registruotu laišku – 3,20€.

Jeigu norite, kad lipdukus jums išsiųsčiau, galite juos užsisakyti iš katalogo žemiau. Apmokėjimas vyks per „Payserą“, kuri jus nukreips į jūsų el. bankininkystę. Jeigu norite lipdukus įsigyti gyvai arba už juos susimokėti kitu būdu, tiesiog susisiekite su manimi. Koordinates rasite čia.

Pastaba: siuntimo į užsienį kainos nurodytos, pažiūrėjus paprasto voko siuntimo kainą į keletą valstybių Lietuvos pašto svetainėje. Jei, gavus užsakymą, paaiškėtų, jog siuntimas jūsų šalį ženkliai brangesnis, susisieksiu su jumis papildomai.

Kaip klijuoti?

Lipduko klijavimasJeigu norite lipdukus užklijuoti tiesiai ir tvarkingai, pasinaudokite pincetu, arba žirklučių ar peilio galiuku. Kai pats šiuos lipdukus klijavau pirmą kartą, bandžiau tai padaryti be papildomų priemonių, tad galiu užtikrintai teigti, kad naudojantis vien tik pirštais, lipdukus užklijuoti tiesiai yra labai sudėtinga.

Grąžinimas ir kokybės garantija

Jeigu lipdukai dėl kokios nors priežasties jūsų netenkina, nepanaudotą jų rinkinį (ar rinkinius) galite grąžinti per dvi savaites nuo išsiuntimo ir atgauti sumokėtus pinigus, išskyrus pašto išlaidas. Tiesiog susisiekite su manimi ir viską sutarsime.

Labai mažai tikėtina, bet jeigu gavę lipdukus, juose pastebėtumėte broką, aš pats padengsiu jų keitimo ar grąžinimo išlaidas (keitimo atveju naujasis rinkinys bus išsiųstas tuo pačiu būdu). Broku nebus laikomi lipdukų dizaino ypatumai ir kitos jų įprastos savybės.

Jau užklijuotiems lipdukams taikoma pusės metų kokybės garantija nuo išsisluoksniavimo ir savaiminio atsiklijavimo (ši garantija nedengia įprasto nusidėvėjimo). Bet noriu nuraminti, jog per visus metus, kiek juos parduodu (nuo 2012 m.), dar niekas nesikreipė su skundais dėl kokybės. Tik pačios pirmosios partijos raidės buvo linkusios nusitrinti; šis trūkumas pašalintas, pradėjus lipdukus laminuoti.

Ką reiškia „Premium kokybė“?

Lipdukų rinkiniai, pažymėti prierašu „Premium kokybė“, atspausdinti šilkografijos būdu, todėl yra ypatingai ryškūs. Lipdukai, nepažymėti šiuo prierašu (didieji „skaitmenų eilės“ rinkiniai), atspausdinti UV spaudos būdu, todėl raidžių kontūrai kiek mažiau ryškūs.

Jei pavyks prišokti prie skanerio, įkelsiu vizualinį palyginimą.

Abiem atvejais lipdukai laminuoti, todėl dažai nenusitrins ir neišsilies.

Iki 2021 m. spalio visus lipdukus gaminau tik šilkografijos būdu, todėl kokybinio skirstymo nebuvo, tačiau tokios spaudos savikaina keliskart didesnė, todėl naujų lipdukų šiuo būdu nebeketinu spausdinti.

Rusiški lipdukai

Buvau pagaminęs ir Rusijos rinkai skirtų lipdukų su amerikiniu ir rusišku išdėstymais. tačiau dabar jie išparduoti, o naujų partijų nenusimato.

Kiti klausimai

Jeigu jums reikia kitokių lipdukų, negu mano turimi ar čia aprašyti, galiu jų pagaminti. Tokiu atveju kviečiu susisiekti su manimi.

Jeigu norėtumėte šiais lipdukais prekiauti – labai džiugu. Vėlgi, susisiekite ir aptarsime visas detales.

Jeigu norite šiuos lipdukus atsispausdinti savarankiškai – galite tai padaryti. Žemiau pateikti šių išdėstymų maketai su juodomis raidėmis baltame fone PDF formatu:

Jeigu turite kitų klausimųsusisiekite arba palikite komentarą, ir aš pasistengsiu į juos atsakyti.

Bonus klausimas: jeigu manote, kad mano lipdukai brangūs – galite ieškoti pigesnių (pavyzdžiui, štai čia). Aš labai norėčiau, kad panašių į maniškius lipdukų būtų galima rasti bet kurioje kompiuterių parduotuvėje, arba kad jie išvis būtų pridedami, perkant naują kompiuterį ar klaviatūrą. Deja, kol kas taip nėra, ir aš esu vienintelis šios prekės gamintojas ir pardavėjas. Pagaminus šimtą lipdukų rinkinių, man prireikia pusantrų metų jiems parduoti, todėl mažmeninė jų kaina ir yra tokia, kokia yra. Pirkite penkiasdešimt, šimtą ar tūkstantį rinkinių, ir kaina jums bus visiškai kitokia.

6 komentarai apie “Lipdukai klaviatūrai

 1. Gal numatote sukurti ‘standartinio’ išdėstymo lipdukų komplektą su raidėmis apatiniame dešiniajame kampe ? Užklijavus ant, sakykim, US klaviatūros, gerai matytųsi ir LT, ir US išdėstymas.

  1. Kol kas tikrai neplanuoju. Bet juk lietuvišku išdėstymu galima kuo puikiausiai rašyti angliškai, ar ne?

 2. Turiu štai tokią klaviatūrą: https://us.macally.com/products/mkeye.
  Viskas būtų gerai, bet po 5 mėnesių naudojimo nusitrynė S, C, A ir Command užrašai. Manau, kad ir kitos raidės tarnaus neilgai. Klaviatūros visos raidės ir užrašai – pilkos spalvos.
  Ką patartumėte daryti tokiu atveju?

  1. Patarčiau kreiptis į pardavėją dėl prekės broko.
   Arba galite užrašyti nusitrynusius užrašus iš naujo, o tada tiek juos, tiek nenusitrynusius užklijuoti skaidria lipdukams skirta plėvele, kad nebenusitrintų taip lengvai. Tik tuos lipdukus reikės išpjaustyti.

  2. A, dar vienas variantas, kurį buvau pamiršęs – išgraviruoti raides klaviatūroje lazeriu. Vilniuje yra mažiausiai dvi įmonės, kurios tuo užsiima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *