Lipdukai klaviatūrai

Turbūt esate matę lipdukų su lietuviškomis arba rusiškomis raidėmis kompiuterių parduotuvėse. Paprastai tai būna mažučiai permatomi skrituliukai, skirti klijavimui ant klaviatūros klavišų, greta ant jų jau esančio žymėjimo. Dar esu matęs skaidrių klavišo dydžio kvadratėlių su raidėmis, kurie man asmeniškai atrodo tikrai patikimesni.

Deja, jeigu jūsų naujojo kompiuterio klaviatūra yra ne šiaip amerikinė, bet norvegiška, daniška, suomiška ar kokia nors kita, tokių parduotuvėse parduodamų lipdukų jums nepakaks. Juo labiau jų nepakaks, jei naudojatės ĄŽERTY išdėstymu. Tokiais atvejais klaviatūros papildyti vien lietuviškomis raidėmis ar rusiškomis raidėmis ir skyrybos ženklais nepakanka – dažnai su norimu naudoti išdėstymu nesutampa ant klavišo jau atspausdintų skyrybos ženklų, o kartais ir kai kurių raidžių pozicijos.

Taigi, pristatau būtent tokiems atvejams pagamintus lipdukus. Nuo anksčiau minėtųjų jie skiriasi tuo, kad ne tik nėra skaidrūs, bet ir komplektuojami taip, kad jų užtektų (beveik) visiems klaviatūros klavišams. Lipdukai yra laminuoti, tad niekada nenusitrins, o jų dydis turėtų tikti daugumos kompiuterių klaviatūroms.

Lietuviški lipdukai

Lietuviškų išdėstymų lipdukų dydis – 11×12 mm, fonas – matinis juodas, raidės baltos. Rinkinį sudaro 84 lipdukai, dengiantys visus ženklų srities klavišus ir visus lietuviškus pavadinimus turinčius valdymo klavišus. Galimi šie išdėstymai:

  • LST 1582:2000 išdėstymas (dažnai vadinamas standartiniu arba „ĄŽERTY“, kartais „Palemonu“);
  • „Skaitmenų eilės“ išdėstymas (su nedideliais mano papildymais iš čia) (šiuo metu nėra).

Rusiški lipdukai

Esu pagaminęs ir Rusijos rinkai skirtų lipdukų su amerikiniu ir rusišku išdėstymais (be savitųjų lietuviškų raidžių). Šių lipdukų dydis – 11×13 mm. Rinkinį sudarė 48 lipdukai, dengę visus raidžių, skaitmenų, ir skyrybos ženklų įvedimo klavišus. Šiuo metu rusiškų lipdukų nėra.

Kaip įsigyti?

Šiuo metu turiu tik LST 1582:2000 (ĄŽERTY) išdėstymo lipdukų. Jų kaina – 7€. Perkantiems didesnį kiekį, darau nuolaidas. Kitų tipų lipdukus jau pardaviau, tačiau bent kiek didesnio užsakymo atveju galiu jų pagaminti vėl.

Tiesiogiai iš rankų lipdukus galite įsigyti Vilniuje. Galiu juos išsiųsti ir į kitus miestus, tačiau tokiu atveju papildomai turėsite apmokėti piniginės operacijos ir pristatymo išlaidas (norint lipdukus gauti neregistruotu paštu, papildomai reikėtų sumokėti 0,80€, registruotu – 1,40€). El. parduotuvės kol kas neturiu, todėl jeigu susidomėjote, tiesiog susisiekite su manimi. Koordinates rasite čia.

Kiti klausimai

Jeigu jums reikia kitokių lipdukų, negu mano turimi ar čia aprašyti, galiu jų pagaminti. Tokiu atveju kviečiu susisiekti su manimi.

Jeigu norėtumėte šiais lipdukais prekiauti – labai džiugu. Vėlgi, susisiekite ir aptarsime visas detales.

Jeigu norite šiuos lipdukus atsispausdinti savarankiškai – galite tai padaryti. Žemiau pateikti šių išdėstymų maketai su juodomis raidėmis baltame fone PDF formatu:

Jeigu turite kitų klausimųsusisiekite arba palikite komentarą, ir aš pasistengsiu į juos atsakyti.

Bonus klausimas: jeigu manote, kad mano lipdukai brangūs – galite ieškoti pigesnių (pavyzdžiui, štai čia). Aš labai norėčiau, kad panašių į maniškius lipdukų būtų galima rasti bet kurioje kompiuterių parduotuvėje, arba kad jie išvis būtų pridedami, perkant naują kompiuterį ar klaviatūrą. Deja, kol kas taip nėra, ir aš esu vienintelis šios prekės gamintojas ir pardavėjas. Pagaminus šimtą lipdukų rinkinių, man prireikia pusantrų metų jiems parduoti, todėl mažmeninė jų kaina ir yra tokia, kokia yra. Pirkite penkiasdešimt, šimtą ar tūkstantį rinkinių, ir kaina jums bus visiškai kitokia.

2 komentarai

  1. Gal numatote sukurti ‘standartinio’ išdėstymo lipdukų komplektą su raidėmis apatiniame dešiniajame kampe ? Užklijavus ant, sakykim, US klaviatūros, gerai matytųsi ir LT, ir US išdėstymas.

    1. Kol kas tikrai neplanuoju. Bet juk lietuvišku išdėstymu galima kuo puikiausiai rašyti angliškai, ar ne?

Komentavimo galimybė išjungta.