Lipdukai klaviatūrai

Turbūt esate matę lipdukų su lietuviškomis arba rusiškomis raidėmis kompiuterių parduotuvėse. Paprastai tai būna mažučiai permatomi skrituliukai, skirti klijavimui ant klaviatūros klavišų, greta ant jų jau esančio žymėjimo. Dar esu matęs skaidrių klavišo dydžio kvadratėlių su raidėmis, kurie man asmeniškai atrodo tikrai patikimesni.

Deja, jeigu jūsų naujojo kompiuterio klaviatūra yra ne šiaip amerikinė, bet norvegiška, daniška, suomiška ar kokia nors kita, tokių parduotuvėse parduodamų lipdukų jums nepakaks. Juo labiau jų nepakaks, jei naudojatės ĄŽERTY išdėstymu. Tokiais atvejais klaviatūros papildyti vien lietuviškomis raidėmis ar rusiškomis raidėmis ir skyrybos ženklais nepakanka – dažnai su norimu naudoti išdėstymu nesutampa ant klavišo jau atspausdintų skyrybos ženklų, o kartais ir kai kurių raidžių pozicijos.

Taigi, pristatau būtent tokiems atvejams pagamintus lipdukus. Nuo anksčiau minėtųjų jie skiriasi tuo, kad ne tik nėra skaidrūs, bet ir komplektuojami taip, kad jų užtektų (beveik) visiems klaviatūros klavišams. Lipdukai yra laminuoti, tad niekada nenusitrins, o jų dydis turėtų tikti daugumos kompiuterių klaviatūroms.

Lietuviški lipdukai

Lietuviškų išdėstymų lipdukų dydis – 11×12 mm, fonas – matinis juodas, raidės baltos. Rinkinį sudaro 85 lipdukai, dengiantys visus ženklų srities klavišus ir visus lietuviškus pavadinimus turinčius valdymo klavišus. Galimi šie išdėstymai:

Rusiški lipdukai

Taip pat esu pagaminęs Rusijos rinkai skirtų lipdukų su amerikiniu ir rusišku išdėstymais (be savitųjų lietuviškų raidžių). Šių lipdukų dydis – 11×13 mm. Rinkinį sudaro 48 lipdukai, dengiantys visus raidžių, skaitmenų, ir skyrybos ženklų įvedimo klavišus. Galimi šie spalviniai variantai:

  • baltas matinis fonas, juodos lotyniškos ir raudonos rusiškos raidės;
  • juodas matinis fonas, baltos lotyniškos ir raudonos rusiškos raidės;
  • juodas matinis fonas, baltos lotyniškos ir žydros rusiškos raidės.

Kaip įsigyti?

Tiesiogiai iš rankų lipdukus galite įsigyti Vilniuje. Vieno komplekto kaina – 4€ (ĄŽERTY lipdukų – 5€). Perkantiems didesnį kiekį, darysiu nuolaidas. Galiu juos išsiųsti ir į kitus miestus, tačiau tokiu atveju papildomai turėsite apmokėti piniginės operacijos ir pristatymo išlaidas (norint lipdukus gauti neregistruotu paštu, papildomai reikėtų sumokėti 0,80€, registruotu – 1,40€). El. parduotuvės kol kas neturiu, todėl jeigu susidomėjote, tiesiog susisiekite su manimi. Koordinates rasite čia.

Kiti klausimai

Jeigu norite kitokių lipdukų, negu čia aprašyti, galima juos pagaminti, tačiau turėkite omenyje, jog dėl šilkografinio tinklelio kainos gaminti vienetinių išdėstymų paprasčiausiai neapsimoka. Bet kuriuo atveju, jeigu turite klausimų, kviečiu susisiekti.

Jeigu norite šiais lipdukais prekiauti – labai džiugu. Vėlgi, susisiekite ir aptarsime visas detales.

Jeigu norite šiuos lipdukus atsispausdinti savarankiškai – galite tai padaryti. Žemiau pateikti šių išdėstymų maketai su juodomis raidėmis baltame fone PDF formatu:

2 komentarai

  1. Gal numatote sukurti ‘standartinio’ išdėstymo lipdukų komplektą su raidėmis apatiniame dešiniajame kampe ? Užklijavus ant, sakykim, US klaviatūros, gerai matytųsi ir LT, ir US išdėstymas.

    1. Tiesą pasakius, šiuo metu apskritai abejoju, ar verta užsakinėti gamybai naujų „standartinio“ išdėstymo lipdukų (nors ką tik sugalvojau paklausti ankstesnių pirkėjų, gal jie norės jų vėl įsigyti). Nuo tada, kai išpardaviau pirmąjį tiražą (o tai buvo tikrai seniai), jūs esate berods tik antras žmogus, kuris jais domisi. Taigi, paklausa jiems labai maža, kaina būtų gan didelė (10–15 litų), o pardavinėti tektų ilgai…

      Dėl tų pačių priežasčių gaminti „standartinio“ išdėstymo lipdukų dar ir skirtingomis variacijomis tikrai neplanuoju. Bet juk šiuo išdėstymu galima kuo puikiausiai rašyti angliškai, ar ne?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *