Lipdukai klaviatūrai

Turbūt esate matę parduodamų lipdukų su lietuviškomis raidėmis. Dažnai tai būna mažučiai skaidrūs skrituliukai, skirti klijavimui ant klaviatūros klavišų, greta ant jų jau esančio žymėjimo. Dar esu matęs skaidrių klavišo dydžio stačiakampių užapvalintais kampais su raidėmis, kurie man asmeniškai atrodė tikrai patikimesni.

Deja, jeigu jūsų naujojo kompiuterio klaviatūra yra ne šiaip amerikinė, bet norvegiška, daniška, suomiška ar kokia nors kita, tokių parduotuvėse parduodamų lipdukų jums nepakaks. Tokiais atvejais klaviatūros papildyti vien lietuviškomis raidėmis nepakanka – dažnai su norimu naudoti išdėstymu nesutampa ant klavišo jau atspausdintų skyrybos ženklų, o kartais ir kai kurių raidžių pozicijos.

Taigi, pristatau būtent tokiems atvejams pagamintus lipdukus. Nuo anksčiau minėtųjų jie skiriasi tuo, kad ne tik nėra skaidrūs, bet ir komplektuojami taip, kad jų užtektų (beveik) visiems klaviatūros klavišams. Lipdukų dydis  – 11×12 mm – tiks daugelio kompiuterių klaviatūroms. Šiuo metu turiu du skirtingus lipdukų rinkinių variantus:

 • „Skaitmenų eilės“ išdėstymas (su nedideliais mano papildymais iš čia). Šį rinkinį sudaro 85 lipdukai, dengiantys visus ženklų srities klavišus ir visus lietuviškus pavadinimus turinčius valdymo klavišus. Spausdinti iškilia UV spauda, nelaminuoti, deja, vietomis šiek tiek išsilieję. Šio rinkinio kaina – 6€. Labiau pasiliejusius rinkinius parduodu už pusę kainos;
 • Sumažintas „skaitmenų eilės“ rinkinys, kurį sudaro 14 lipdukų, dengiančių tik viršutinės eilės klavišus, kuriais įvedamos specifinės lietuviškos raidės, ir E klavišą, kurio trečiajame lygyje yra Euro ženklas. Šis rinkinys tinka amerikinei klaviatūrai, jeigu nenorite keisti valdymo klavišų pavadinimų. Lipdukai spausdinti šilkografijos būdu ir laminuoti. Premium kokybės rinkinio kaina – 4€, dviejų rinkinių – 7€.

Perkantiems didesnį lipdukų kiekį, darau nuolaidas. Be to, kokį kiekį bepirktumėte, už parduodamus lipdukus galiu išrašyti sąskaitą.

Jokių kitų seniau pardavinėtų lipdukų rinkinių nebeturiu ir turbūt nebeturėsiu. „Standartinio“ (ĄŽERTY) išdėstymo naudotojams galiu patarti įsigyti belaidę ĄŽERTY klaviatūrą iš https://www.lisk.lt/.

Kaip įsigyti?

Paprasčiausias būdas mano lipdukus įsigyti – užsisakyti juos iš katalogo žemiau ir gauti paštu arba per paštomatą. Pristatymo kainą matysite greta konkretaus pristatymo būdo. Užsakymo apmokėjimas vyks arba naudojantis „Payseros“ įmokų surinkimo paslauga, arba tiesiog atliekant bankinį pavedimą į mano sąskaitą.

2 × „Skaitmenų eilės“ išdėstymo lipdukai, mažasis rinkinys (Premium)

00004
7,00 €
Sandėlyje
1
Prekė detaliau

Sumažintas „skaitmenų eilės“ rinkinys, kurį sudaro 14 lipdukų, dengiančių tik viršutinės eilės klavišus, kuriais įvedamos specifinės lietuviškos raidės, ir E klavišą, kurio trečiajame lygyje yra Euro ženklas. Šis rinkinys tinka amerikinei klaviatūrai, jeigu nenorite keisti valdymo klavišų pavadinimų. Lipdukai atspausdinti šilkografijos būdu, laminuoti.

Išsaugoti prekę

Taip pat lipdukus galite įsigyti tiesiogiai iš rankų Vilniuje, Lazdynuose. Jei norite taip ir padaryti, arba už juos susimokėti kitu būdu, tiesiog susisiekite su manimi. Koordinates rasite čia.

Kaip klijuoti?

Lipduko klijavimasJeigu norite lipdukus užklijuoti tiesiai ir tvarkingai, pasinaudokite pincetu, arba žirklių ar peilio galiuku. Kai pats šiuos lipdukus klijavau pirmą kartą, bandžiau tai padaryti be papildomų priemonių – galiu užtikrintai teigti, kad naudojantis vien tik pirštais, lipdukus užklijuoti tiesiai yra labai sudėtinga.

Grąžinimas ir kokybės garantija

Jeigu lipdukai dėl kokios nors priežasties jūsų netenkina, nepanaudotą jų rinkinį (ar rinkinius) galite grąžinti per dvi savaites nuo jų įsigijimo/pristatymo datos (arba išsiuntimo datos, jei pasirinkote siuntimą neregistruotu paštu) ir atgauti sumokėtus pinigus, išskyrus pašto išlaidas. Tiesiog susisiekite su manimi ir viską sutarsime.

Jau užklijuotiems lipdukams taikoma pusės metų kokybės garantija nuo išsisluoksniavimo, savaiminio atsiklijavimo ir dažų nusitrynimo.

Ką reiškia „Premium“?

Lipdukų rinkiniai, pažymėti prierašu „Premium“, yra atspausdinti šilkografijos būdu, todėl jie ypatingai ryškūs. Be to, jie laminuoti, siekiant, kad nuo jų nenusitrintų ir neišsilietų dažai. Deja, šilkografijos atveju lipdukų savikaina gaunasi labai didelė, todėl prieš kurį laiką ėmiau ieškoti pigesnių būdų jiems gaminti.

Lipdukai, nepažymėti „Premium“ prierašu, atspausdinti iškilia UV spauda, nelaminuojant, ir, deja, šiek tiek išsilieję. Spaustuvė mane patikino, kad UV dažas lengvai nenusitrins, tačiau ar tikrai taip ir bus, negaliu garantuoti. Dėl išsiliejimo galėjau kreiptis į spaustuvę, bet tuo metu buvo svarbesnių asmeninių reikalų, tad nesikreipiau.

Kiti klausimai ir pastabos

Jeigu norėtumėte mano lipdukais prekiauti – labai džiugu. Susisiekite ir aptarsime visas detales.

Jeigu norite šiuos lipdukus atsispausdinti savarankiškai – galite tai padaryti. Žemiau pateikti šių išdėstymų maketai su juodomis raidėmis baltame fone PDF formatu:

Jei norėtumėte pasinaudoti pirminiais (ne PDF) maketais – galiu maketų kopijas „Adobe Illustrator“ formatu parduoti už nedidelę kainą. Susisiekite.

Jeigu turite kitų klausimųsusisiekite arba palikite komentarą, ir aš pasistengsiu atsakyti.

Bonus klausimas: jeigu manote, kad mano lipdukai brangūs – galite ieškoti pigesnių (pavyzdžiui, štai čia). Aš labai norėčiau, kad panašių į maniškius lipdukų būtų galima rasti bet kurioje kompiuterių parduotuvėje, arba kad jie išvis būtų pridedami, perkant naują kompiuterį ar klaviatūrą. Deja, kol kas taip nėra, ir aš esu vienintelis šios prekės gamintojas ir pardavėjas. Pagaminus šimtą lipdukų rinkinių, man prireikia pusantrų metų jiems parduoti, todėl mažmeninė jų kaina ir yra tokia, kokia yra. Pirkite penkiasdešimt, šimtą ar tūkstantį rinkinių, ir kaina jums bus visiškai kitokia.

7 komentarai apie “Lipdukai klaviatūrai

 1. Gal numatote sukurti ‘standartinio’ išdėstymo lipdukų komplektą su raidėmis apatiniame dešiniajame kampe ? Užklijavus ant, sakykim, US klaviatūros, gerai matytųsi ir LT, ir US išdėstymas.

  1. Kol kas tikrai neplanuoju. Bet juk lietuvišku išdėstymu galima kuo puikiausiai rašyti angliškai, ar ne?

 2. Turiu štai tokią klaviatūrą: https://us.macally.com/products/mkeye.
  Viskas būtų gerai, bet po 5 mėnesių naudojimo nusitrynė S, C, A ir Command užrašai. Manau, kad ir kitos raidės tarnaus neilgai. Klaviatūros visos raidės ir užrašai – pilkos spalvos.
  Ką patartumėte daryti tokiu atveju?

  1. Patarčiau kreiptis į pardavėją dėl prekės broko.
   Arba galite užrašyti nusitrynusius užrašus iš naujo, o tada tiek juos, tiek nenusitrynusius užklijuoti skaidria lipdukams skirta plėvele, kad nebenusitrintų taip lengvai. Tik tuos lipdukus reikės išpjaustyti.

  2. A, dar vienas variantas, kurį buvau pamiršęs – išgraviruoti raides klaviatūroje lazeriu. Vilniuje yra mažiausiai dvi įmonės, kurios tuo užsiima.

 3. Užsisakau jau kokius 5 rinkinius į Kanarų salas tad kas jieško tikrai rekomenduoju

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *