Dienos vaizdelis: sulietuvinta OS/2

Ar žinote, jog programinė įranga Lietuvoje lokalizuojama jau daugiau, nei 10 metų?

Prieš kurį laiką užsidegiau žūtbūt „susiveikti“ operacinės sistemos, trumpą pažintį su kuria apturėjau dar mokykloje – sulietuvintos „OS/2“ – įdiegimo failus. Mano įsitikinimu, tai yra pirmasis stambus programinis produktas, išverstas į lietuvių kalbą. Prieš kelias savaites visais kanalais ėmiau ieškoti šio „stebuklo“. Net ir Lietuvos IBM filialą tam tikra prasme į šias paieškas įtraukiau. :) Deja, jų pačių turimi flopikai (beje, ant jų užrašyta data – 1997-02-14) pasirodė besantys nebetinkami naudojimui. Vis dėlto, praeitą (o gal užpraeitą) savaitę sužinojau, kad gausiu net ne diskelius, o kompaktą! Tą patį vakarą užuot dirbęs, naktį užsiėmiau „OS/2“ diegimu į virtualią „VMware“ mašiną. Procesas sėkmingai pavyko, tad dabar turiu daaaauuug dienos vaizdelių. Praktiškai, tai jau galima pavadinti dienos vaizdelynu. Visgi patį vaizdelį parinkau tokį, kuris gal ir nelabai atskleidžia pačios OS išvaizdą, bet yra mažų mažiausiai smagus. Paskaitykite pilkame fone parašytą tekstą. ;)

22 komentarai apie “Dienos vaizdelis: sulietuvinta OS/2

 1. Atgalinis pranešimas: Blogorama #269 : nežinau.lt
 2. Simonai, interesas yra toks, kad mano įsitikinimu, tai yra pirmasis stambus programinis produktas, išverstas į lietuvių kalbą. Užsimaniau istoriją paliesti. :)

 3. o galima paklausti, iš kur gavai cd ir kokiomis sąlygomis (vis gi komercinis produktas buvo/yra)?

 4. BFW, na, trylikos (OK, dešimties, nors, anot Vikipedijos, jau 1996 metais pasirodė „OS/4 Warp 4.0“) metų senumo operacinę sistemą sunkoka šiais laikais komerciniu produktu pavadinti. Bent jau tokiu, kuris realiai kažkokią naudą galėtų atnešti IBM’ui. Juolab kai „OS/2“ vystymas jau seniai nutrauktas.

  O kompaktą gavau gana painiais keliais ir, galima sakyti, be sąlygų. :) Ir labai laiku užsispirgėjau, nes jis po poros savaičių tikriausiai būtų iškeliavęs šiukšlynan…

 5. O gal būtum toks geras ir pasharintum tą CD?Nes realiai žiūrint,tai vargu ar kur nors bėra prekiaujama OS/2,tad ir nuostolio dėl piratavimo nebūtų patiem kūrėjam. :)

 6. Teko ir man pabandyti šitą daiktą. Kokiais 97 metais gal… Demo versijos CD gavau (iš Juliaus berods, nes jo tėvas IBM dirbo). Tada per smalsumą sugadinau mokyklos PC instaliuotus Windows 95 su visu ofisu. Bandžiau turbūt visą pusvalandį kol nusibodo, bet kai nusprendžiau, kad užteks, supratau, kad Windows 95 kompe nebeliko… ir negalėjau atstatyti, nes neturėjau Windowsu bei ofiso instaliaciniu CD :( Nutikimą teko suversti streikuojančiam HDD (nežinau ar patikėjo).

 7. Na tikrai, tarp spamo anas komentaras buvo… Būtum nepasakęs, būčiau nė neieškojęs ir ištrynęs kuo ramiausiai…

  Su tinklu esmė tokia, kad tvarkyklę radau, tačiau nesuprantu, kaip ją diegti, nes lietuviškos OS/2 versija trečia, tuo tarpu NICPak’o įdiegiklis norėtų ketvirtos ir dar su kažkokiais atnaujinimais berods, o priešingu atveju jis tiesiog nieko nedaro…

 8. Rimantai, gal galėtum šiuo legendiniu OS kompaktu pasidalinti ir su manim? Pamenu, pas mus mokykloje, kai tik atvežė „75-tukus Pentiumus”, OS/2 buvo pirmas dalykas, kurį informatikos mokytojai išmetė ir pakeitė DOS+Win3.11. O taip norėjos pažiūrėti, kas ten per „tobuliausia savo laiku darbastalio sistema” sukos… :-)

 9. Komentaras :)Kaip suzinoti kokia pas mane tinklo plokste. Kaip pritaikyti draiveri?

 10. Gintarai, pažiūrėti aparatūrą ar emuliatoriaus nustatymus, arba paleisti kompiuterį iš Linux kompakto ir terminale įvykdyti komandą „lspci“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *